Nowe zlecenia w Wielkiej Brytanii

Elsta Ltd – spółka z Grupy Elsta działająca na rynku brytyjskim – podpisała dwa kontrakty na realizację prac elektroinstalacyjnych w spalarniach śmieci w Kemsley oraz w Hull.

Pierwszy podpisany kontrakt dotyczy budowy Zakładu Wheelabrator w Kemsley, który będzie produkował do 49,9 MW energii elektrycznej zaspokajając potrzeby lokalnych gospodarstw domowych i firm. Spalarnia będzie rocznie przetwarzać do 550 tys. ton paliwa pochodzącego z odpadów. Zakład wypełni także rosnące zapotrzebowanie na nową energię w pobliskim zakładzie produkcji papieru.

Rolą Elsty Ltd na tym projekcie będzie wykonanie prac dla firmy Schneider Electric związanych z połączeniem szaf elektrycznych, montażem transformatora oraz pracami kablowymi w zakresie średniego napięcia.

Drugi kontrakt dotyczy budowy zakładu Energy Works w Hull. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w Wielkiej Brytanii wykorzystujący połączenie innowacyjnych technologii energii odnawialnej w celu uzyskania wysoce wydajnej mieszanki recyklingu. Obiekt wyprodukuje wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zasilić 43 tys. domów. Kluczowym elementem tego projektu jest partnerstwo z Uniwersytetem w Hull, dzięki któremu na uczelni powstaną dwa nowe kierunki na studiach podyplomowych w zakresie energii odnawialnej.

Elsta Ltd na tym kontrakcie będzie odpowiedzialna za wsparcie generalnego wykonawcy M+W Group przy pracach związanych między innymi z AKPiA, połączeniami rozdzielnic oraz wykonaniem prac kablowych.

– Nowe zlecenia pozwolą na umocnienie się i dalszy rozwój naszej spółki na rynku brytyjskim.  Od początku roku zwiększamy potencjał wykonawczy i staramy się o kolejne kontrakty. Wypracowane referencje otwierają nam wiele nowych drzwi i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość – mówi Przemysław Hajto, Chief Operating Officer w Elsta Ltd.

Spółka Elsta Ltd na rynku brytyjskim działa od 2012 r. Firma brała udział w kilkudziesięciu projektach
z zakresu wykonania specjalistycznych instalacji elektrycznych, głównie dla zakładów energetycznych i spalarni śmieci.