Jak skutecznie zainwestować w robotyzację firmy?

Jednym z najczęściej wymienianych czynników spowalniających proces automatyzacji firm w naszym kraju jest bariera finansowa zwłaszcza w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw.

Największe obawy budzi długi czas zwrotu z inwestycji. Odpowiedzią na te wątpliwości jest inteligentny robot współpracujący Sawyer, którego zakup i wdrożenie może zwrócić się nawet w ciągu 1 roku. Zaletą robota współpracującego Sawyer jest szybkość z jaką można go wprowadzić do procesów produkcyjnych. To bardzo ważny czynnik szczególnie, że nie wymaga on klatek bezpieczeństwa czy drogiego i czasochłonnego programowania.

Od czego zacząć prace nad robotyzacją przedsiębiorstwa?

Warto przygotować listę zadań, które robot miałby wykonywać w fabryce. Potem należy sporządzić spis wymaganych funkcji i parametrów. Pilnując niskich kosztów wdrożenia warto szukać dostawcy, który oferuje kompletne rozwiązanie, a nie tylko jego części złożone z wielu urządzeń różnych firm wymagających integracji. Porównując ceny, należy brać pod uwagę również koszty programowania, które w efekcie mogą przekroczyć cenę samego robota.

Jak efektywnie zainwestować w robotyzację?

W ramach nowej tzw. „ustawy o robotyzacji” przedsiębiorstwa mogą dokonywać jednorazowych odpisów amortyzacyjnych w wysokości do 100 tys. zł rocznie. Nowe regulacje ułatwiają podjęcie decyzji o robotyzacji. Warto inwestować w rozwiązania jak najbardziej elastyczne, które przy konieczności częstych zmian na liniach produkcyjnych nie będą wymagały ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z przeprogramowaniem, czy przebudową robota.

Po jakim czasie może zwrócić się inwestycja w Sawyera?

Zakup i wdrożenie naszego robota współpracującego może zwrócić się nawet w ciągu 1 roku. Wszystko zależy od stopnia wykorzystania robota. Sawyer zastępując na linii 1 człowieka,  tak naprawdę przy 3 zmianach i 7 dniach pracy w tygodniu zastępuje aż 4 etaty. Nasz kalkulator ROI jest dobrym narzędziem do wstępnej kalkulacji czasu w jakim zwróci się inwestycja w zakup Sawyera.

Kalkulator ROI

[CP_CALCULATED_FIELDS id=”1″]

Dlaczego warto wybrać Sawyera?

Ponieważ jest robotem współpracującym drugiej generacji, który dzięki wbudowanemu systemowi kamer i czujnikom siły, automatycznie pozycjonuje się względem stanowiska pracy, rozpoznaje obiekty i wykrywa zmiany w swoim otoczeniu. Sawyer stanowi zintegrowane i kompletne rozwiązanie, na które składają się oprogramowanie Intera, kamery wizyjne, system raportowania Intera Insights oraz chwytaki typu plug&play z rodziny ClickSmart. Unikalne oprogramowanie Intera, daje możliwość samodzielnego uczenia robota poprzez demonstrowanie mu zadań do wykonania za pomocą prostego przesuwania jego ramienia i zapamiętywania sekwencji ruchów.

Więcej informacji:

Mateusz Filipiak
Product Manager
T: + 48 12 333 80 75