Elsta w TVS

Zapraszamy do obejrzenia programu Fabryki w Polsce z udziałem Elsty, który emitowany był we wrześniu w telewizji TVS. Na nagraniu można zobaczyć jak projektujemy i wykonujemy nasze urządzenia elektryczne dla przemysłu.

Continue reading “Elsta w TVS”

Turniej o Puchar Małgorzaty Glinki

Niedawno w całej Polsce odbyły się trzy duże imprezy siatkarskie pod patronatem Akademii Małgorzaty Glinki, do której przynależą najlepsze kluby zajmujące się szkoleniem dzieci i młodzieży w siatkówce. Jedną z nich był organizowany 12 maja w Wieliczce Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Małgorzaty Glinki. Do zmagań przystąpiło ponad 200 siatkarek z całej Polski. Cieszymy się, że mogliśmy być jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Continue reading “Turniej o Puchar Małgorzaty Glinki”

Spalarnie śmieci – analiza

W Polsce działa 7 spalarni odpadów komunalnych przerabiających ok. 1 mln ton śmieci rocznie. Łącznie wytwarzają ponad 63 MWe energii elektrycznej i ponad 170 MWt mocy cieplnej. Taka ilość energii pozwala zasilić w prąd i ogrzać ponad 60 tys. gospodarstw domowych. Jednak każdego roku w Polsce w piecach domowych ląduje ponad 2 mln ton odpadów. Blisko 1/3 polskich domostw nadal wykorzystuje śmieci do opału – wynika z analizy firmy Elsta.

Continue reading “Spalarnie śmieci – analiza”